Blog

Wiosna już za pasem. Pogoda na zewnątrz coraz ładniejsza. To wszystko zachęca do rozpoczęcia wiosennych porządków w swoich domach i mieszkaniach. Od czego zacząć? Jedną z podstawowych czynności robionych na wiosnę, jest mycie okien i pranie firanek. Po zimie z pewnością nie są one w najlepszym stanie i zdecydowanie mogą wymagać dokładnego prania. Przedstawiamy prostą i krótką instrukcję na to, jak można w krótkim czasie doprowadzić firanki do wyglądu takiego, jaki miały w dniu zakupu

Firanki wymagają namaczania

Aby dokładnie móc wyprać firanki, warto wcześniej odstawić je do namaczania. Należy wypełnić wannę lub dużą plastikową misę gorącą wodą, dodając do niej wybielacz. Następnie umieszczamy wewnątrz firankę, tak aby w całości znalazła się pod wodą. Istotne jest to, aby pozostawić ją w wodzie tak długo, aż cały brud i tłuszcz zostanie namoczony i odlepi się od firanek. Dopiero po takim procesie można umieścić firanki w pralce i uruchomić ją na wybrany program.

A czy jest jakiś patent na to, jak uniknąć czasochłonnego i skomplikowanego prasowania firanek po wypraniu? Oczywiście że tak. Najlepiej jest to wykonać poprzez ich rozwieszenie na zewnątrz na sznurze. Wiatr powinien wygładzić zmarszczki. Istotne natomiast jest to, aby firanki nie wisiały w pełnym słońcu, ponieważ wyschną one zbyt szybko, a same załamania nie zdążą się wyprostować. Między innymi dlatego najlepsza porą na mycie okien i pranie firanek jest bezdeszczowy, ale pochmurny dzień.